Czarter jachtówDestynacje

Czarter jachtu na Seszelach

By 17 stycznia 2019 2 października, 2019 No Comments
czarter jachtów na Seszelach

Seszele to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, położone między Indiami a Madagaskarem (około 1600 km od wybrzeży Afryki). Od południa najbliższymi sąsiadami Seszeli są Mauritius oraz Reunion, zaś od północnego wschodu Malediwy.

Archipelag Seszeli to grupa 115 wysp, z których tylko 33 są zamieszkałe. Niezwykle piaszczyste plaże są wizytówką Seszeli. Archipelag leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego z odmianą monsunową. Główne ośrodki czarterowe znajdują się na wyspach Mahé oraz Praslin, tu również znajdują się dwa główne porty lotnicze (lotnisko w Mahé ma charakter międzynarodowy).

 

Przydatne informacje:

Strefa czasowa: Seychelles Time (SCT)

Waluta: 1 rupia seszelska (SCR) = 0,27 PLN (na dzień 10.01.2019; jedna rupia = 100 centów)

Bankomaty z lokalną walutą: Mahé, Praslin oraz La Digue

Wymiana walut (banki, kantory): dolar amerykański, euro, polski złoty

 

Kiedy żeglować na Seszelach

Seszele są szczodrym obszarem dla żeglarzy, gdyż sezon trwa tu cały rok. W tym rejonie Oceanu Indyjskiego nie występują huragany i cyklony. Bardziej lub mniej dogodną porę do żeglowania na Seszelach wyznacza obfitość opadów, co przekłada się też na cenę czarteru.

Najlepszym okresem, z najmniejszymi opadami, jest czas od czerwca do października. Po zmianie kierunku wiatru w listopadzie, następuje pora z obfitymi opadami, która przybiera na sile na przełomie roku: w grudniu i styczniu. Biorąc pod uwagę siłę wiatru do 4B bardziej dogodne są miesiące marzec i kwiecień, później w maju siła wiatru wzrasta i okres ten utrzymuje się do października. W kwietniu i listopadzie następuje odwrócenie kierunku monsunu.

Czarter jachtu na Seszelach możliwy jest jako samodzielny, lub czarter ze skiperem.

 

Pogoda na Seszelach

Temperatura powietrza jest dosyć stała i utrzymuje się na poziomie 24–30°C, wilgotność w zakresie około 80%, temperatura wody zaś 28°C. Pogoda podlega dosyć szybkim i krótkotrwałym zmianom, naprzemiennie występuje deszcz i słońce.

Miesiąc Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Dzień  28  29  29 30  29  28  27 27  28  28  29  28
Noc  24  25  25  25  25  25  24  24  24  24  24  24
Temp. wody  27  28  28  29  28  27  26  26  26  26  27  27
Dni deszczowe  15  10  11  10  9  9  8  7 8  9  12  15

 

Wyspa Mahé 

Największa z wysp archipelagu Seszeli, gdzie znajduje się stolica kraju i jedyny port– Victoria. Stąd wiodą główne połączenia z najpopularniejszymi marinami. Wyspa jest jedną z głównych atrakcji turystycznych całego archipelagu o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Z jednej strony Mahé ma typowo górski krajobraz, porośnięty tropikalnymi lasami, z drugiej zaś dużo łagodniejsze ukształtowanie terenu z niezwykłymi plażami z białym drobnym piaskiem.

 

Widok z lotu ptaka na wybrzeże wysp Seszeli i luksusową edeńską wyspę Mahe widzianą z Wiktorii.

Praslin

Praslin jest drugą co do wielkości wyspą Seszeli. Słynie z unikalnych palm Coco de Mer, mających owoce o niezwykle ogromnym kształcie, które występują tylko tu. Wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Praslin, w skład którego wchodzi rezerwat przyrody Vallée deMai z endemicznymi gatunkami roślin i zwierząt. Miejsce to wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO.

 

Piękno wyspy Praslin

 

Zarezerwuj jacht już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

!function(e,t,a,d){var n=e.getElementsByTagName(„head”)[0],s=e.createElement(„script”),g=void 0===e.getElementById(d).dataset.lang?””:e.getElementById(d).dataset.lang;s.async=!0,s.src=”https://widget.suntransfers.com/sf-widget.js?id=”+d+”&lang=”+g+”&aid=13127829&pid=9069206″,n.appendChild(s)}(document,0,0,”st-widget-sf”);

Szukanie jachtu

Przegląd dostępnych jachtów :

Wyszukiwarka jachtów Zapytaj o czarter przez formularz

UPRAWNIENIA , LICENCJE, UBEZPIECZENIA

Intrap Yachting

Author Intrap Yachting

More posts by Intrap Yachting