Czarter barek na Kanale Göta

Trasy rejsów rozpoczynają się w soboty w Sjötorp lub Söderkoping  . Łodzie przeważnie wynajmowane są  na okres 1 lub 2 tygodni, dostępne są również czartery 3-4 dniowe. W określonych terminach w maju i wrześniu armatorzy oferują trzydniowe wycieczki. 

Szlak wodny rozciąga się od Sjötorp nad jeziorem Vänern do Söderköping na wschodnim wybrzeżu – 190 kilometrów i 58 śluz. Nasze bazy czarterowe znajdują się w Söderköping i Sjötorp , możesz wybrać podróż w jedną stronę lub w obie strony. Podróż w jedną stronę z Sjötorp do Söderköping lub odwrotnie można odbyć w tydzień lub dwa. Podróż powrotna z dowolnej bazy pozwala dotrzeć do jeziora „Vättern” i z powrotem.

Atrakcje

  • Śluza Berg to  największe miejsce na kanale. Tutaj także możesz zagrać w golfa .
  • Choo-choo i lodziarnia Smultronstället w Söderköping, Cloetta,
  • Muzeum zabawek w Ljung i muzeum motoryzacji w Motala
  • Ręcznie obsługiwany zamek w Borensberg
  • Największa szwedzka piaszczysta plaża w Motala „Varamon”
  • Vadstena to piękne miasto od średniowiecza z zamkiem i fosą,  bardzo popularne wśród turystów
  • Twierdza Karsborg z poszukiwaniem skarbów
  • Forsvik, najstarszy zamek. wieczory muzyczne, teatr itp.
  • Töreboda, podgrzewany basen
  • Norqvarn, śluza z mini kanałem dla dzieci

Kanał Gotyjski

Jest najdłuższym śródlądowym kanałem wodnym Szwecji, a także najatrakcyjniejszym spośród tychże tras wodnych w Europie. Jego długość wynosi 190,5 km, w tym 87 km stanowią sztuczne odcinki. Posiada 58 śluz, które stopniowo różnicują jego poziom wody, osiągając najwyższą jego wysokość 91,8 m n.p.m w Viken. Kanał stanowi połączenie od zachodniej strony miasta Sjötorp, leżącego nad jeziorem Vänern z miasteczkiem Mem nad Morzem Bałtyckim. W tych miasteczkach znajdują się bazy czarterowe.

Domek na kanale Gotyjskim

Rys historyczny

Budowa Kanału Gotyjskiego została rozpoczęta w 1809 r. przez hrabiego Baltzara von Platena, ministra w rządzie króla Karola XII. Jego inauguracja nastąpiła jednak za panowania Karola XIV, 26 września 1832 r. w Mem. Kanał był szlakiem handlowym łączącym Morze Północne z Bałtykiem, a od drugiej połowy XIX w. z uwagi na dynamiczny rozwój kolei i transport samochodowy stracił na znaczeniu. Obecnie kanał stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych i wypoczynkowych Szwecji.

Schody Carla Johnsona

To najbardziej imponująca budowla hydrotechniczna stanowiąca system 7 połączonych śluz w miejscowości Berg nad jeziorem Roxen. W dwóch miejscach kanał biegnie akweduktami nad drogą szybkiego ruchu, co stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Trasę można pokonać z zachodu na wschód lub odwrotnie. Szlak jest dostępny od maja do września, a główny sezon zaczyna się na początku lipca, a kończy w trzeciej dekadzie sierpnia.

Zielone serce Goetheborga

Szczególnym miejscem wartym polecenia jestnajwiększy w Szwecji, powstały w 1919 roku  Ogród Botaniczny (Göteborgs Botaniska Trädgård). Umiejscowiony jest na obszarze  175 hektarów. Uprawia się tu  prawie 16 tys. gatunków roślin. Wejście do niego znajduje się od strony parku Slottsskogen, przy Carl Skottsbergs gata.  Doświadczymy tu masę atrakcji, takich jak skansen Djurpark, zoo ze szwedzkimi zwierzętami, staw z fokami i pingwinami oraz dzielnicę szwedzkiego dziedzictwa kulturowego z małymi domkami z różnych krajów, i wiele, wiele innych. Wraz z Muzeum Historii Naturalnej kompleks ten jest jednym z największych miejskich zielonych obszarów rekreacyjnych w Europie. Można tu pospacerować lub pobiegać, pojeździć na rowerze albo na rolkach… a także pobiesiadować na kocu.

Dom z ogrodem przy Towarzystwie Ogrodniczym w Göteborgu

Proponujemy w pierwszej kolejności skorzystać z naszej wyszukiwarki jachtów. Jeżeli nie znajdą Państwo interesującej propozycji, zachęcamy do kontaktu przez formularz.

Przydatne informacje

Obowiązkowa opłata za kanał (do zapłaty przy rezerwacji) obejmuje zamki, porty (prąd, WC, prysznic, pralnia, szambo, opróżnianie, słodka woda itp.)

Klient otrzymuje łódź z pełnym zbiornikiem paliwa i musi zwrócić ją z pełnym zbiornikiem paliwa; nie ma dodatkowej opłaty.