Czarter barekDestynacje

Czarter barek w Niemczech

By 2 października 2015 29 lipca, 2019 No Comments

Informacje o okolicy

Czarter barek w Niemczech – Brandenburgia i Meklemburgia.

Zapraszamy na rejs po kanałach północnych Niemiec i wspaniałych jezior Meklemburgii na pokładzie wynajętej barki. Poznaj obszar o wspaniałym naturalnym pięknie przyrody, idealne warunki do kąpieli i wędkowania.

Jeziora Fleesensee i Müritz są jednym z najpiękniejszych regionów w Niemczech.  Müritz  jest rezerwatem stanowiącym miejsce gniazdowania  wielu różnych ptaków. Udając się na zachód z Fürstenberg w kierunku wielkich jezior Meklemburgii, w pierwszym porcie zobaczymy  rokokowy zamek w Rheinsberg, mieście połozonym nad brzegiem jeziora Grienerick.

Amatorów nurkowania zaprasza słynące z czystej wody jezioro Stechlin.

Brandenburgia

 Położenie – Informacje ogólne:

Brandenburgia jest jednym z 16 krajów związkowych Niemiec. Graniczy z Meklemburgią-Pomorzem Przednim, Saksonią, Saksonią-Anhalt i Dolną Saksonią, od polskiej granicy z województwem lubelskim i zachodniopomorskim. Brandenburgia jest miastem o powierzchni 29 479 km2. Ma 2 547 000mieszkańców Południe, w rejonie miasta Bautzen (Budziszyn), zamieszkuje ok. 20 tys. Serbołużyczan, którzy posługują się dolnołużyckim i górnołużyckim językiem. Są to języki zbliżone do polskiego.

 Brandenburgia i jej zabytki

Stolicą Brandenburgii jest Poczdam,położony na południe od Berlina, którykojarzy się Polakom głównie z konferencji tzw. wielkiej trójki w Pałacu Cecilienhof w 1945 roku. Tu znajdują się takie perełki architektury, jak kompleks pałacowy Sanssouci, zbudowany przez Fryderyka Wielkiego (1712–1786) – dawna letnia rezydencja królewskai słynne ogrody. Nieopodal znajdujesię tzw. Nowy Pałac o znacznie większych rozmiarach, obecnie miejsce historycznych wystaw, wpisany w 1990 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić Brandenburg, gdzie znajduje się gotycka katedra wzniesiona w XII w. oraz piękny średniowieczny ratusz.

 

Spreewald

Spreewald (Szprewald )– najpiękniejsza kraina geograficzna Brandenburgii, leżąca nad Sprewą, około 100 km na południowy wschód od Berlina. Szprewald jest naprawdę sielską krainą. Są tu urocze domki usadowione nad kanałami, ukwiecone krzewy, czyste jak kryształ powietrze, od bladego świtu można usłyszeć świergot ptaków. Nie na próżno region ten nazywanyjest Zieloną Wyspą. Znajduje się tu rezerwat biosfery UNESCO z licznymi gatunkami roślin i zwierząt.Krajobrazrzeczno-dolinowymiasta tworzy sieć kanałów i strumieni, poktórych pływają czółna, barki, stateczki i łodzieorazorganizowane są spływy kajakowe. Spreewaldsłynie także ze wspaniałych kiszonych imarynowanych ogórków, które posiadają oznaczenia pochodzenia geograficznego w Unii Europejskiej. Dodawane są do nich takie przyprawy jak koper, chrzan, cebulę, bazylię,cytrynę, wiśnie, wino oraz musztardę i liście orzecha. Słodzi się je wyłącznie sacharozą.

 Meklemburgia

 Położenie – Informacje ogólne:

Meklemburgia (Pomorze Przednie) jest krajem związkowym leżącym nad Morzem Bałtyckim, ze stolicą w Schwerinie. Leży między Odrą a Łabą. Ma 23,4 tys. km2powierzchni i ok. 1,8 milionów mieszkańców.Główny port morski znajduje się w Rostocku. Meklemburgia obejmuje Pojezierze meklemburskie, pobrzeże Morza Bałtyckiego i przybrzeżne wyspy (Rugię, część Uznamu i Poel).

 

Park Narodowy Müritz

Müritzto drugie co do wielkości jeziorow Niemczech (117 km2, gł.33 m), większe nawet odnaszego mazurskiegojeziora Śniardwy, słynie z krystalicznie czystej wody.W granicach Parku Narodowego Müritzznajduje się ponad sto jezior o łącznej powierzchni 1 hektara, a przez sam park ciągną się szlakipiesze i rowerowe o długości 650 km.To tutaj, płynąc od jeziora do jeziora, najbardziej można poczuć się blisko natury. Müritz stał sięmiejscemgniazdowania różnych gatunków ptaków. Spotkać tu można bielika, rybołowa, bociana czarnego i żurawia. W ciągu dnia żurawie posiłkują się na niemieckich polach, a wieczorem przylatują na Międzyodrze. Najciekawsze jest podpatrywanie przylatujących i lądujących żurawi oraz wysłuchanie ich tzw. klangoru.

 Idealne miejsce na wakacje dla miłośników przyrody!

Uprawnienia i licencje

Na większości tras rejsów barka w Niemczech uprawnienia nie są wymagane.

Informacje

Licencja tymczasowa: specjalne przepisy dotyczące przekraczania dużych jezior (np. Jezioro Plaue, Kolpin, Flesen, jezioro Müritzsee).

Przejście dozwolone tylko w kanale.

Na jeziorze Müritz nawigacja musi odbywać się wzdłuż zielonych boi po zachodniej stronie jeziora.

Noszenie kamizelek ratunkowych jest obowiązkowe dla wszystkich członków załogi.

Przed przejściem przez jeziora Plaue i Müritz załoga musi zostać poinformowana o warunkach pogodowych w bazie. Przed i po przejściu, załoga musi zarejestrować się w bazie. Podczas podróży załoga musi być dostępna przez telefon.

Kotwicowiska i propozycje rejsów

rejs 7 dniowy :

Trasa I :

Fürstenberg – Himmelpfort – Lychen – Templin – Zehdenick – Fürstenberg : 204 km – 20 śluz – 22 godziny aktywnej żeglugi

trasa II :

Fürstenberg – Neustrelitz – Rheinsberg – Mirow – Fürstenberg : 193 km – 20 żluz – 25 godzin aktywnej żeglugi

[go_portfolio id=”galeria-chorwacja”]

Zarezerwuj wakacje już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

Intrap Yachting

Author Intrap Yachting

More posts by Intrap Yachting