Czarter barek we Francji. Dolina Loary, Burgundia, Alzacja.

Piękne ogrody, średniowieczne wsie i zamki, oraz winnice to idylliczny krajobraz który można podziwiać podczas rejsu barką w dolinach Loary i Nivernais.

Niezależnie od tego, jaką bazę wyjazdu lub trasę wybierzesz na rejs, wszystko w Burgundii Loary Nivernais daje poczucie całkowitego spokoju, ale są też duże niespodzianki. Czy kiedykolwiek myślałeś, że kiedyś spojrzysz na Loarę z łodzi? Naprawdę możesz, dzięki akweduktowi Briare, który przecina rzekę na rozpiętości ponad 660 metrów. Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że możesz zobaczyć ponad 200 różnych gatunków ptaków z pontonu łodzi? Właśnie to czeka na Ciebie w Bec d’Allier, niedaleko Nevers, najważniejszej witryny WWF we Francji. Jest tak wiele niesamowitych, inspirujących zabytków, takich jak spektakularne tunele Collancelle, z widokiem na Canal du Nivernais.

Rejs jest tak relaksujący, że naładujesz akumulatory podczas szybowania na własnej łodzi. Po drodze znajdziesz miejsca zatrzymania, w których możesz odkryć architektoniczne i historyczne atrakcje kultowych miast Burgundii, a także spacery i degustacje wina w winnicach i wiele więcej. Jeśli chodzi o sam rejs, będzie to wszystko, o czym marzyłeś, planując wakacje na łodzi: wypływ świeżego powietrza w pięknym naturalnym otoczeniu, w łagodnym tempie dróg wodnych.

Czarter barek we Francji -Dolina Loary mapa
Czarter barek we Francji – Dolina Loary – bazy czarterowe firmy Le Boat

Propozycje trasy rejsu 7 dniowego, 184 km, 40 śluz :

Chatillon – sur – Loire, Nevers, La Charite – sur – Loire, Nevers ;

Propozycje trasy rejsu 7 dniowego, 146 km, 64 śluzy :

Migennes, Ancy – le – France, Migennes. Po drodze odwiedzamy St Florentin i Tanlay.

Migennes – jest idealnie usytuowane nad rzeką Canal de Bourgogne, rzekami Yonne i Armançon. Polecamy spacery po zielonych miejscach publicznych lub wzdłuż wysadzanych kwiatami ulic. Warto poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć kościół, Christ-Roi.

Ancy le France – warto zatrzymać się, aby odkryć zbudowany w XVI wieku przez architekta François I zadziwiający renesansowy pałac. Zwiedzamy dziedziniec, bogatą dekorację mieszkań, niezwykłą serię malowideł ściennych i spacer po galeriach. W biurze turystycznym polecamy wystawę o starożytnej porcelanie. Aby uzyskać spektakularny widok na otaczający krajobraz, wejdź po zaczynających się za kościołem schodach prowadzących na wyżyny wioski.