Informacje o okolicy

Czarter jachtów na Bałtyku – Polska, Niemcy, Szwecja

Wybrzeże Morza Bałtyckiego oferuje wiele wspaniałych portów jachtowych i akwenów żeglugowych. Zachodnia część Bałtyku od wyspy Fehmarn do Flensburga posiada wiele marin i przystani stanowiących dobre punkty startowe dla rejsów w kierunku Danii. Polecamy ciekawą i lubianą trasę wiodąca z wyspy Fehmarn dookoła duńskiej wyspy Fionii, i dalej do Kopenhagi. Ciekawe trasy żeglarskich rejsów są w południowych rejonach Bałtyku od Rostoku do Rugii. Z Greifswaldu, Stralsundu, Breege czy Lauterbach można opłynąć wyspę Rugię lub pożeglować  na Bornholm i dalej w kierunku Polski.

Wiele wspaniałych miejsc do żeglowania oferuje Dania ze swoimi bogactwami przyrody i romantycznymi miasteczkami. Godnymi polecenia są:

  • duńskie morze na południe od Fyn z wyspami Aerö i Langeland,
  • Cieśnina Svendborg,
  • Cieśnina  Kattegat z wyspami Samsö i Anholt,
  • warto też odwiedzić Cieśninę Skagerak z wyspą Läsö.

Planując rejs trasą dookoła Seeland powinno się zaplanować dwa tygodnie. Dookoła Fyn można pożeglować już w ciągu tygodnia. Ulubionym celem jest też Kopenhaga i oczywiście wybrzeże szwedzkie z archilelagiem wysp w okolicach Sztokholmu. Morze Bałtyckie jest idealnym obszarem do łowienia ryb.

Polskie wybrzeże Bałtyku – od Gdańska do Świnoujścia – posiada wiele wartych odwiedzenia portów i nowych marin żeglarskich. Dysponujemy jachtami z marin w Gdyni i Kołobrzegu.

Szukanie jachtu

Przegląd dostępnych jachtów dostępny jest poprzez naszą wyszukiwarkę jachtów lub zapytać o czarter korzystając z formularza.

Czarter jachtów

Cennik czarteru jachtów Marina Gdynia do pobrania tutaj
Cennik czarteru jachtów Marina Kołobrzeg do pobrania tutaj

Uprawnienia, licencje, ubezpieczenia

Posiadanie patentu do samodzielnego prowadzenia łodzi motorowych i żaglowych jest obowiązkowe. Dodatkowo konieczne jest posiadanie uprawnień SRC.

Zachęcamy Państwa do zawierania umów ubezpieczeniowych związanych z czarterem: Ubezpieczenia Yacht Pool oraz Ubezpieczenia Pantaenius

Kotwicowiska i  mariny

Kołobrzeg Marina Solna
Łeba Port Jachtowy w Łebie
Zatoka Gdańska Marina GdyniaPort HelMarina GdańskMarina SopotMarina Puck
Szczecin- Świnoujście Marina ŚwinoujścieMariny w Szczecinie
Mariny w Szwecji – przewodnik mariny w Szwecji

Zarezerwuj wakacje już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

Intrap Yachting

Author Intrap Yachting

More posts by Intrap Yachting