Czarter jachtów na Teneryfie i Gran Canarii

Słynne Wyspy Kanaryjskie nazwane przez Platona Wyspami Szczęśliwymi są jedyne w swoim rodzaju. Różnią się od innych wysp pod względem ukształtowania terenu, krajobrazu, fauny i flory, linii brzegowej, rodzaju i ilości plaż oraz swoistym mikroklimatem. Mają dwie prowincje, dwie stolice i wspólny hymn, który w wolnym tłumaczeniu brzmi następująco:

Jestem cieniem migdałowca / wulkanem, siarką i lawą / W siedmiu jaskiniach / bije puls mojej duszy / Jestem historią i przyszłością / Sercem wysp oświetlonych świtem i żeglujących ku nadziei / To szlachetne bojowniczki o czystą ziemię wolności./ To ukochana ziemia /Moje Wyspy Kanaryjskie /Jak jedna istota śnią o pokoju /Nad szerokim morzem.

Hymn Wysp Kanaryjskich został oficjalnie przyjęty 28 kwietnia 2003 roku. Słowa napisał pisarz i muzyk z Teneryfy, Benito Cabrera, a muzykę skomponował Teobardo Power y Lugo-Viño. Kanaryjczycy ukochali tę ziemię i swój hymn śpiewają z wielkim pietyzmem podczas każdej ludowej fiesty.

Teneryfa

Teneryfa jest największą, najbardziej popularną i najliczniej odwiedzaną wyspą w całym archipelagu. Jej stolicą jest Santa Cruz de Tenerife. Przyciąga ona subtropikalnym klimatem, pięknem natury i kontrastującym z innymi wyspami krajobrazem. Przecinają ją góry i powulkaniczne doliny. Tu rozpościerają się plaże z ciemnym lub złocistym piaskiem oraz palmami dającymi wytchnienie od słońca. Najpiękniejszą z nich jest plaża Las Teresitas leżąca 8 km od stolicy. Teneryfę uwielbiają miłośnicy windsurfingu i żeglarstwa, bo choć przez cały rok świeci tu słońce, to ciągle powiewa lekki wiatr. Tę rajską wyspę nazywają także przedsionkiem piekła. Góruje nad nią najwyższy szczyt Hiszpanii i wulkan Teide (3718 m n.p.m. Jego stożek wraz z kraterem o średnicy 15 km i obwodzie ok. 40 km tworzy Park Narodowy Teide. Od 2007 r. sam park wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Na górę kursuje kolejka linowa. Wejście na sam szczyt jest możliwe po uzyskaniu zezwolenia zarządu parku narodowego. Wulkan jest czynny, ale niegroźny. Ostatnio dał o sobie znać w 1909 roku.

Gran Canaria

To trzecia co do wielkości i najludniejsza wyspa Kanarów. Jej stolicą jestLas Palmas. Możemy tu zobaczyć całe piękno wysp w pigułce. Ogromną różnorodność klimatu i krajobrazu, białe wydmy, złociste plaże, egzotyczną roślinność, sosnowe lasy, endemiczne gatunki zwierząt i wulkaniczne góry. Przyciąga też wodnymi i ekstremalnymi atrakcjami, jak Aqualand Maspalomas i Holiday World Maspalomas. Godny odwiedzin jest Park Wiejski Nublo, uznany przez UNESCO za Rezerwat Biosfery. Znajduje się w nim skała Roque Nublo, uważana przez aborygenów za świętą. Według wierzeń jej dotknięcie lub pocałowanie przynosi szczęście.

W Gran Canarii panuje wymarzona wakacyjna pogoda. Najwyższa temperatura panuje na wybrzeżach, w górach jest zdecydowanie chłodniej. Niemal bezchmurne niebo i znikome opady deszczu (20 dni w roku). Na przełomie zimy i wiosny mogą pojawiać się burze piaskowe spowodowane niesionych znad Sahary wiatrem sirocco.