Czarter jachtu we Włoszech

Italia słynie z wielu zabytków, stanowiących dziedzictwo cywilizacji zachodniej. To także niepowtarzalne krajobrazy, w tym urokliwe porty, które przyciągają tutaj wielu miłośników morskich przygód. Włoskie wybrzeża z pewnością są miejscem przyjaznym żeglarzom. Korzystna pogoda utrzymująca się od wiosny aż do jesieni oraz malownicze zatoczki Morza Śródziemnego sprawiają, że czarter jachtów we Włoszech – jeszcze do niedawna mało popularny – obecnie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem europejskich żeglarzy.

 

CZARTER JACHTU NA SARDYNII

Sardynia jest po Sycylii drugą co do wielkości włoską wyspą na Morzu Śródziemnym. Stolicą i głównym portem Sardynii jest Cagliari, lecz najpopularniejsze bazy dla wynajętych jachtów, znajdują się w Olbii (Marina Portisco), Cannigione i Alghero na północy oraz Carloforte na południu. Dogodne połączenia lotnicze do Olbii (OLB) lub Cagliari (CAG). Jeśli chodzi o Sardynię to polecamy wybrzeże Costa Smeralda – jeden z najelegantszych włoskich rejonów letniskowych. Podczas rejsu warto odwiedzić modną miejscowość wypoczynkową Porto Cervo, a także wyspę i przylądek La Maddalena i Bonifacio na Korsyce.

 

CZARTER JACHTU NA SYCYLII

Dużą popularnością wśród naszych Klientów cieszy się czarter i rejsy na Sycylii. Główne porty jachtów w tym regionie to: Palermo, Trapani, Marsala, St Agata di Mitello, Portorosa, i Tropea. Z Sycylią mamy dogodne połączenia lotnicze do Palermo ( PMO), Catania (CTA) i Lamezia (SUF). Podczas rejsów polecamy zobaczyć urocze porty wybrzeża Sycylii – na przykład znajdujące się na północy egzotyczne Wyspy Liparyjskie, czy też nieco oddaloną na południe Maltę. Większość wysp, które można zobaczyć w okolicy Sycylii, cechuje się doskonałymi warunkami do nurkowania i kąpieli.

 

CZARTER JACHTU W TOSKANII

Magiczna kraina z przepięknymi zielonymi krajobrazami, gajami oliwnymi i winnicami? To oczywiście Toskania. W tym rejonie Włoch polecamy następujące bazy czarterowe: Castiglioncello, Puntone, Scarlino i Punta Ala. Jeśli chodzi o Toskanię, to nie da się zaplanować trasy rejsu z pominięciem Elby. Miłośnikom żeglarstwa przypadnie do gustu także podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża. Najdogodniejsze połączenia lotnicze: Pisa (PSA), Rzym Flumicino (FCO) i Ciampino (CIA).

Proponujemy Państwu jednostki motorowe i żaglowe, pochodzące od zaufanych armatorów oraz oferujemy naszą pomoc na każdym etapie planowania rejsu po włoskim wybrzeżu.

 

W uzupełnieniu rejsu czarterowego, jako przedłużenie urlopu we Włoszech proponujemy Państwu wypoczynek w apartamentach i domach wakacyjnych. Z ofertą można zapoznać się wysyłając do nas zapytanie lub korzystając z wyszukiwarki  

Zarezerwuj jacht już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

Temperatury na Sycylii

Włochy #1

Miesiąc Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Dzień  15  16  18  20  24  29  32  32  29  25  21  17
Noc  7 7 9 11 14 18 21 21 19 16 12 9
Temp. wody  15 14 14 15 17 21 24 25 24 22 19 16
Dni deszczowe  10 7 6 4 2 1 0 1 3 5 8 9

Wiatry Sardynia i Toskania

Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień
Kierunek %  W/16  W/17  W/17  W/16  W/14
Kierunek %  NW/13  NW/13  NW/14  NW/15  NW/15 NE/12
4-6 Bft %  24  23  20  22  23
Pow. 6 Bft %  1  1  0  1  1
Cisza %  14  19  21  17  18

Wiatry Zatoka Neapolitańska i północne wybrzeże Sycylii

Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień
Kierunek %  SW/17  SW/17  SW/17  SW/18  N/16
Kierunek %  N/15  W/16  N/13 W/14  N/14  NE/15
4-6 Bft %  20  18  14  15  20
Pow. 6 Bft %  0  0  0  0  0
Cisza %  11  14  19  14  12

 

Dojazd

Toskania

Lotniska: Pisa Aeroporto Galileo (PSA), Rzym Fiumicino (FCO)

Morze Tyreńskie

Lotniska: Rzym Fiumicino (FCO), Neapol Capodicino Naples Airport ( NAP)

Sardynia

Lotniska: Olbia Aeroporto Costa Smeralda Olbia Airport (OLB), Aeroporto Di Alghero Feritia Airport (AHO)

Sycylia

Lotniska: Palermo Aeroporto Punta Raisi (PMO), Aeroporto Sant Enfemia Lamezia

Kotwicowiska i mariny

Morze Tyreńskie

Neapol, Torre del Greco, Castellamare di Stabia, Salerno, Agropoli, Procida

Sardynia

Alghero, Palau, Cannigione, Porto Cervo, Polto Quadro, Portisco, Porto Rotondo, Olbia

Sycylia

Marsala, Palermo, St Agata di Militello, Portorosa, Reggio di Calabria, Tropea

Uprawnienia i licencje, ubezpieczenia

Patenty żeglarskie  na łodzie motorowe i żaglowe są obowiązkowe. Uznawane są narodowe patenty żeglarskie i motorowodne.

Zachęcamy Państwa do zawierania umów ubezpieczeniowych związanych z czarterem. Chętnie posłużymy pomocą i radą przy wyborze firmy i rodzaju ubezpieczenia.

Toskania

czas trwania: 1 tydzień, dystans:ok 157 mm.

Puntone – Portoferraio (22mm), Golfo di Viticcio – Capraia (30 mm), Macinaggio / Korsyka/ (20 mm), Bastia / Korsyka/ 917 mm), Porto Azzurro /Elba/ 949 mm), Puntone (19 mm).

Morze Tyreńskie

czas trwania: 1 tydzień, dystans:

Sardynia

czas trwania: 1 tydzień, dystans: 98 mm

Portisco – Cala di Volpe – Cannigione (19mm), Cannigione – Cala Spalmatore – La Maddalena (15 mm), La Maddalena – Isola Santa Maria – Bonifacio (20mm), Bonifacio – Lavezzi – Teresa di Gallura (14 mm), Teresa di Gallura – Cala Coticcio – Porto Cervo (22mm), Portisco (8 mm).

Sycylia

czas trwania: 1 tydzień, dystans: 187 Nm, trasa : Palermo/Wyspy Liparyjskie/Palermo

Czarter jachtu na Sycylii – Palermo

  • Cefalu – 18 Nm. Port położony u podnóża stromych wapiennych klifów. Możliwość zwiedzenia jednego z najpiękniejszych normandzkich kościołów z XII wieku.
  • Filicudi – 42 Nm. Wyspa i grota morska – Grotta del Blue Marina.
  • Panarea – 24 Nm. Jedna z najczęściej odwiedzanych wysp latem, wspaniała plaża. Z położonego 421 m npm Punta del Corvo można rozkoszować się widokiem prawie wszystkich sąsiednich wysp.
  • Lipari – 13 Nm. Monte Sant Angelo ( 594 m ppm) wspinaczka i wspaniały widok. Wycieczka do Vulcano (1 km szerokości Meerenge od Lipari), możliwość nurkowania w gorących źródłach.
  • Cefalu – 50 Nm.
  • Palermo – baza czarterowa – 18 Nm. Zwiedzanie Palermo, odwiedziny historycznych miejsc, jak Capella Palatina w Palazzo dei Normanni, Villa Giulia czy La Flora- założony w 1777 roku park na morzu i przyległe ogrody botaniczne.

Zarezerwuj jacht już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

Intrap Yachting

Author Intrap Yachting

More posts by Intrap Yachting