czarter jachtów w Tajlandii

Żeglarstwo potrafi uzależnić – daje poczucie wolności, pozwala poznawać ciekawe miejsca i nowych ludzi, a także uczy szacunku do natury. Nie wystarczają już Państwu europejskie porty?

Marzy się Wam dalsza podróż i morska przygoda, którą długo będziecie wspominać?

Proponujemy bardziej egzotyczne rejsy, a mianowicie czarter jachtów w Tajlandii. Piękne i ciekawe trasy żeglarskie, a do tego krystalicznie czysta woda i zapierające dech rafy koralowe – to tylko niektóre z uroków rejsów po Zatoce Tajlandzkiej.

Centrum żeglarskie i port startowy dla rejsów podczas czarteru jachtów w Tajlandii znajduje się w Phuket na wyspie o tej samej nazwie. Phuket Sea wraz popularnymi wyspami m.in. Ko Tapu (powszechnie znaną jako wyspa Jamesa Bonda), stanowią tutejsze centrum turystyki jachtowej. Na trasie rejsu odwiedzamy wiele wysp, zatok i mniejszych zatoczek, m.in. popularną wśród żeglarzy zatokę Phang Nga, słynną wioskę na wodzie Ko Panyi, czy leżącą w Malezji wyspę Langkawi. Dostęp do wielu bezpiecznych miejsc umożliwiających zakotwiczenie jachtu oraz mnogość wysepek sprawiają, że można zdecydować się na rejs zarówno popularnymi wśród żeglarzy szlakami, jak i odwiedzić inne równie malownicze miejsca, znajdujące się z dala od tłumu turystów.

W  Tajlandii dobre warunki do żeglowania panują praktycznie przez cały rok – planując rejs po tutejszych wodach, należy przygotować się na łagodne monsuny, temperaturę powietrza wynoszącą 28-35 °C oraz temperaturę wody od 25 do 29 °C.

W naszej ofercie czarterowej – czarter jachtów w Tajlandii – możemy zaproponować Państwu katamarany: Lagoon, Catana i Salina oraz jachty jednokadłubowe: na przykład Sun Odyssey, Harmony bądź Oceanis. Z przyjemnością doradzimy Państwu najciekawsze trasy dla rejsów czarterowych, a także przekażemy praktyczne informacje, które trzeba znać planując podróż do Tajlandii.

Zarezerwuj jacht już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

Temperatury Phuket

Miesiąc Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Dzień 31 32 33 33 32 31 31 31 30 30 30 31
Noc 23 24 24 25 24 24 24 24 24 24 24 24
Temp. wody 26 27 28 29 29 29 29 29 29 29 29 27
Dni deszczowe 4 3 5 9 17 15 15 15 17 18 12 7

Warunki klimatyczne i pogoda

Klimat tropikalny, monsunowy.

W rejonie wyspy Phuket umiarkowane monsuny, silne wiatry występują bardzo rzadko. Średnia siła wiatru 3-4B, od listopada do kwietnia przeważnie z kierunku NE, w pozostałym okresie – od połowy kwietnia do października – z kierunku SW (bardzo rzadko siła wiatru może okresowo wzrastać do 6B).

Temperatura

Temperatura powietrza: 28-35 C
Temperatura wody: 28-32 C

Prognoza pogody w Tajlandii
Meteovista

Przydatne informacje

WIZA –  do 30 dni pobytu wiza nie jest wymagana, konieczne jest wypełnienie karty pobytu – karty dostepne są w samolocie i na lotnisku.

PASZPORT – ważność min. 6 miesiecy

WALUTA – bat tajski, bez problemu wymienimy USD I EUR

Tradycyjny targ na wodzie w Damnoen Saduak koło Bangkoku. Czarter jachtów w Tajlandii

Zarezerwuj wakacje już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie

Intrap Yachting

Author Intrap Yachting

More posts by Intrap Yachting