Czarter jachtów na Seszelach

Seszele to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, położone między Indiami a Madagaskarem (około 1600 km od wybrzeży Afryki). Od południa najbliższymi sąsiadami Seszeli są Mauritius oraz Reunion, zaś od północnego wschodu Malediwy.

Archipelag Seszeli to grupa 115 wysp, z których tylko 33 są zamieszkałe. Niezwykle piaszczyste plaże są wizytówką Seszeli. Archipelag leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego z odmianą monsunową. Główne ośrodki czarterowe znajdują się na wyspach Mahé oraz Praslin, tu również znajdują się dwa główne porty lotnicze (lotnisko w Mahé ma charakter międzynarodowy).

Czarter jachtu na Seszelach – Kiedy żeglować?

Seszele są szczodrym obszarem dla żeglarzy, gdyż sezon trwa tu cały rok. W tym rejonie Oceanu Indyjskiego nie występują huragany i cyklony. Bardziej lub mniej dogodną porę do żeglowania na Seszelach wyznacza obfitość opadów, co przekłada się też na cenę czarteru.

Najlepszym okresem dla czarteru jachtu na Seszelach, z najmniejszymi opadami, jest czas od czerwca do października. Po zmianie kierunku wiatru w listopadzie, następuje pora z obfitymi opadami, która przybiera na sile na przełomie roku: w grudniu i styczniu. Biorąc pod uwagę siłę wiatru do 4B bardziej dogodne są miesiące marzec i kwiecień, później w maju siła wiatru wzrasta i okres ten utrzymuje się do października. W kwietniu i listopadzie następuje odwrócenie kierunku monsunu.

Czarter jachtu na Seszelach możliwy jest jako samodzielny, lub czarter ze skipperem.

Wyspa Mahé

Największa z wysp archipelagu Seszeli, gdzie znajduje się stolica kraju i jedyny port– Victoria. Stąd wiodą główne połączenia z najpopularniejszymi marinami. Wyspa jest jedną z głównych atrakcji turystycznych całego archipelagu o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Z jednej strony Mahé ma typowo górski krajobraz, porośnięty tropikalnymi lasami, z drugiej zaś dużo łagodniejsze ukształtowanie terenu z niezwykłymi plażami z białym drobnym piaskiem.

Praslin

Praslin jest drugą co do wielkości wyspą Seszeli. Słynie z unikalnych palm Coco de Mer, mających owoce o niezwykle ogromnym kształcie, które występują tylko tu. Wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Praslin, w skład którego wchodzi rezerwat przyrody Vallée deMai z endemicznymi gatunkami roślin i zwierząt. Miejsce to wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO.

Zobacz inne rejony :

Czarter jachtu w Tajlandii

Czarter jachtu na Karaibach

Pogoda na Seszelach

Pogoda

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Dzień 28 29 29 30 29 28 27 27 28 28 29 28
Noc 24 25 25 25 25 25 24 24 24 24 24 24
Woda 27 28 28 29 28 27 26 26 26 26 27 27
Dni deszczowe 15 10 11 10 9 9 8 7 8 9 12 15

Wiatry

Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień
Kierunek / %
Kierunek / %
4 – 6 Bft %
> 6 Bft %
Cisza %

Proponujemy w pierwszej kolejności skorzystać z naszej wyszukiwarki jachtów. Jeżeli nie znajdą Państwo interesującej propozycji, zachęcamy do kontaktu przez formularz.

Przydatne informacje

Po zawarciu umowy czarterowej otrzymacie Państwo od nas informację o serwisach pogodowych, marinach oraz przykładowe trasy rejsów.